Search
Close this search box.

Spotkanie organizacyjne nauczycieli w ramach Job Shadowing – Erasmus+

Miło nam poinformować, że w dniach od 19 do 25 maja br. sześcioosobowa grupa nauczycieli, a wśród nich nauczyciel naszej szkoły – Pan Krzysztof Wojtuch, wyjedzie na tydzień do Portugalii. Jest to kolejna edycja programu Erasmus+, realizowana w ramach konsorcjum przez lidera – firmę Edu-IT w Rzeszowie oraz szkoły zawodowe województwa podkarpackiego (więcej na stronie: erasmus.zs-lubaczow.com/o projekcie).
Istotą wyjazdu nauczycieli jest tzw. ,,job shadowing’’, czyli m.in. zapoznanie się z portugalskim systemem kształcenia – w tym kształcenia zawodowego, organizacją pracy szkół zawodowych, obserwacją lekcji oraz bazą dydaktyczną.

8 maja 2024 r. odbyło się spotkanie organizacyjne (online) lidera – firmy Edu IT z ww. nauczycielami.
Na spotkaniu omówiono zagadnienia związane z wyjazdem, m.in.: plan pracy, harmonogram działań oraz zadania, jakie mają zostać wykonane w ramach ,,job shadowing”. Przypomniano również o celach projektu i podkreślono znaczenie zdobycia nowych umiejętności, wymiany doświadczeń oraz zwiększenia efektywności nauczania poprzez obserwację praktyk innych nauczycieli – w tym przypadku nauczycieli pracujących w szkole o profilu geodezyjnym w Lizbonie.

Zachęcamy społeczność szkolną do śledzenia naszej strony internetowej, mediów społecznościowych oraz nowo utworzonej strony na cele projektu: www.erasmus.zs-lubaczow.com. W podanych serwisach będziemy na bieżąco relacjonować przebieg wyjazdu uczniów oraz nauczycieli na praktyki zawodowe i ,,job shadowing”.

Scroll to Top